Články

Zázračná sauna

Zázračná sauna: Díky saunování se zbavíte nemocí i stresu a vaše pleť bude vypadat mladší!

Během jedné návštěvy sauny se z těla odplaví zhruba tolik toxinů, kolik činností ledvin za celý týden. A to jsme ve výčtu pozitivních účinků sauny na úplném začátku. Naše tělo reaguje na pobyt v sauně i zvýšenou produkcí ochranných látek. „Ne nadarmo Finové patří mezi nejméně nemocné národy na světě,“ říká k tomu Michael Bäumel ze společnosti Saunahouse.cz

Saunování je příjemnou prevencí před nejrůznějšími chorobami, účinnou léčbou, ale i skvělým pomocníkem při rehabilitaci. Pobyt v sauně má blahodárný vliv nejen na naši fyzickou kondici, ale i na psychiku. „Po saunování budete zklidnění, v psychické pohodě, bude vám chutnat a nebudete mít problémy s usínáním,“ vyjmenovává jen zlomek z blahodárných účinků Michael Bäumel. „Možná i proto v Česku roste poptávka po domácích saunách na míru.“

Saunováním proti chřipce a nachlazení

Jakmile přijdou první podzimní plískanice, přepadne vás rýma, kašel a vy se nachlazení až do prvních jarních paprsků nemůžete zbavit? „Vyzkoušejte pravidelné saunování,“ radí odborníci ze Saunahouse.cz. „Tělo na pobyt v sauně reaguje intenzívnější tvorbou imunitních látek a jejich zvýšená hladina se v těle udrží dalších sedm dní. Což je další důvod, proč začít s pravidelným saunováním.“ Ať už ve veřejné sauně, nebo pohodlněji v doma v privátní domácí sauně.

Kromě více obranných látek, které preventivně působí i v horních cestách dýchacích, dochází díky saunování i k rychlejšímu odstraňování hlenu s mikroby. Uvolňuje se i hladké svalstvo dýchacích cest a díky tomu se zlepšuje dech. Nachlazení, chřipka a další nemoci horních dýchacích cest by tedy v budoucnu už neměly mít šanci. A v případě, že by se nějaký bacil přesto uchytil, bude průběh nemoci podstatně lehčí.

Nemoc v plném proudu? Na saunu zapomeňte!

„Pokud se ale nemoc v těle rozeběhla naplno, saunováním už ji nezaženete,“ upozorňují v Saunahouse.cz, „tady naopak platí, že vám pobyt v sauně ještě víc přitíží. Zvláště pokud máte horečku.“ Pravidelný pobyt v klasické sauně lékaři nedoporučí také lidem s vysokým krevním tlakem, s nemocným srdcem nebo lidem s nemocnými ledvinami. „Pro část z nich ale může být alternativou například infrasauna, kde není takové horko jako v klasické finské sauně.“

Sauna není všelék, ale je to velmi příjemná podpůrná metoda i při dalších zdravotních, nebo „jen“ kosmetických problémech. Trápí vás akné, nebo celulitida? Pravidelný pobyt v sauně by vám mohl pomoci. Kožní póry se v sauně horkem rozšiřují a vyplavují se z nich maz a nečistoty. Díky lepšímu prokrvení pak kůže i lépe „dýchá“ a po saunování vypadá svěže, mladistvěji a je pružnější.

Díky lepšímu prokrvení pokožky dochází i k intenzívnější výživě vlasových kořínků. Zlepšuje se tedy i kvalita vlasů. A v neposlední řadě je saunování velmi účinný pomocník při boji s celulitidou.

Zbavte se stresu a nespavosti!

Sauna má pozitivní vliv nejen na tělesnou schránku, ale i na lidskou psychiku. „Už jen tím, že si člověk najde chvíli na to, aby se natáhl na dřevěnou lavici, nic nedělal, zklidnil se a relaxoval, dělá pro svoji psychiku hodně,“ popisuje Michael Bäumel. „Z těla se odplaví nejen toxiny, ale i všechen stres, a to všechno dohromady má pozitivní vliv na kvalitu spánku.“ Po pobytu v sauně zmizí nespavost, ale i bolesti hlavy, pocity tísně a psychické napětí.

Kývete nad všemi pozitivními účinky sauny hlavou, ale neláká vás pravidelně navštěvovat některou z veřejných saun ve vašem okolí? Pořiďte si privátní saunu přímo k vám domů! Stačí vám jen pár metrů čtverečních prostoru a chuť udělat něco pro své zdraví. Mrkněte na stránky Saunahouse.cz, kde najdete širokou nabídku typizovaných saun značky Espoo, ale i kvalitních saun vyráběných přímo na míru.